Bilimsel Araştırmalarda Destekler Bilgilendirme Seminerleri

BİRATTO Direktörlüğümüz tarafından düzenlenen Bilimsel Araştırmalarda Destekler Bilgilendirme Seminerleri Biruni Üniversitesinin Topkapı yerleşkesinde 2-5 Nisan 2018 tarihleri arasında ve Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 5 Mayıs 2018 tarihinde yapıldı.Seminerler Kapsamında BİRATTO Direktörü Dr. Duygu Koyuncu Irmak Araştırma Desteklerinin Ulusal Fon Kaynaklarını ve bu kaynaklara ulaşım yollarını anlattı.

Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcımız ve Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof Dr İsmail Tuncer Değim ulusal fon kaynaklarından destek almak üzere yapılan başvurularda dikkat edilmesi gereken noktaları, en iyi başvuru yöntemleri için önerilerini, ve genel olarak hem araştırıcı hem de Danışma Kurulu üyeliği perspektiflerinden deneyim ve yaklaşımlarını paylaştı.

Dr Öğretim Üyesi Seval Korkmaz, Avrupa Birliği fon kaynaklarını tanıttı, bu kaynaklarda hem proje başvurusu yapan hem de uzman hakem heyetinde yer alan Dr Korkmaz, iyi proje yazma ve başvuru uygulamaları konusunda deneyimlerini anlattı.

TÜBİTAK 3501 Kariyer Geliştirme Programı Deneyimlerini paylaşan Dr Öğretim Üyesi Nazlı Ece Ordueri, proje planlama, başlatma ve yürütme deneyimleri ışığında araştırıcılara bu programın detaylarını, kendi yurtdışı birikimlerini anlattı.